Naturalne suplementy na odchudzanie

Preparaty o działaniu odchudzającym, mogą działać na kilka sposobów. W tym artykule, przedstawimy najważniejsze grupy suplementów odchudzających.

Suplementy na zmniejszenie apetytu  – dostarczają wartościowego błonnika i pozwalają na zmniejszenie objętości posiłków. Dzięki nim, dłużej odczuwamy sytość. Ich dodatkowym plusem, jest wspieranie trawienia i zapobieganie zaparciom. Błonnik jest dostępny w formie tabletek oraz proszku do rozpuszczania w wodzie. Należy go przyjmować przed posiłkiem, dzięki czemu, znacznie szybciej poczujemy sytość podczas jedzenia.

Suplementy regulujące poziom glukozy  – między innymi chrom, morwa biała czy inulina. Dzięki nim, poprawiamy metabolizm glukozy i odczuwamy mniejszy apetyt na słodycze. Niektóre suplementy tego typu, hamują wydzielanie enzymów, odpowiedzialnych za trawienie węglowodanów. Efekt jest podobny – we krwi pojawia się mniej glukozy, dzięki czemu nie odkłada się ona w formie tłuszczu.

Spalacze tłuszczu substancje pochodzenia naturalnego, które poprawiają metabolizm oraz poprawiają spalanie tłuszczu, także podczas treningu. Do tej grupy preparatów można zaliczyć zarówno l-karnitynę, jak i piperynę i naturalne suplementy zawierające kofeinę i ostrą paprykę.

Suplementy hamujące wchłanianie tłuszczu – dzięki nim, organizm nie jest w stanie wchłonąć tłuszczu z pożywienia. Do tej grupy można zaliczyć preparaty z chityną, które mechanicznie usuwają z jelit nadmiar tłuszczu. Są szczególnie przydatne dla osób, które nie mogą się powstrzymać od tłustych posiłków.